Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

NAMUSLULAR İLE NAMUSSUZLAR

NAMUSLULAR İLE NAMUSSUZLAR
02.11.2019 / 09:00
Bir memlekette , namuslular , namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur“. Bu söz söylendiği zaman bu kadar namussuz yoktu tabii.
Organize İsler’i nasıl bilirsiniz? Sülün Osmanlar mesleklerinde ilk değildi ve sonuncuda olmadı. Kötüler çok güzel organize oluyorlar istemeyerekte olsa takdir ediyorum. İyiler de vicdan var “ha düzelirler de düzelirler “derken iyice tozutmaya başlayanlar var. Elinizi görüyoruz . Hicbir özelliği olmayan , hızla yükselip ,mülkiyetce genişleyen insanların partilerde nasil belirleyici konuma geldiklerini bilmiyormuyuz. Iş bitirici adam sıfatına kavuşarak parti büyüğü sıfatını nasıl kazandıklarını, sosyalleşerek sınıf atladıklarını araştırarak öğrendiğimiz bir sürü örneği verebilirim.
Ama her grup toplantısında inanarak dinledigim biri var. Anladıgımız kadarı ile de Sabır Bardağı taştı taşacak. Kısaca demem şu ki herseyi içimize atarız.Sizde attığımızı zannedersiniz.
Şunun altını çizmekte fayda var.Her türlü namussuzluk sonuçları ne olursa olsun, cezasız kalmamıştır, kalmayacaktır. Devletin başının herkesden ve herşeyden haberi var. Yeter ki bıçak kemiğe dayanmasın.
Namus sahiplerinin de en az kötüler ve fesatçılar kadar sabırlı olduğunu ve organize olduklarını görebiliyorum artık..
Sadece dünya edebiyatında değinilmemiş bu namussuzlara ,Türk siyasetçileri de bu sözlerle katkıda bulunmuş;
“Arkadaşlar eğer bir memlekette erbabı namus,laakal eşirra kadar sabur olmazsa, o memleket behemahal batar” yani sabır ile tahammül denilmiş.
Siyaseti inanın anlamaya çalışıyorum. 60-70-80-90 derken 2000’lere kadar Türk siyasetini en ince ayrıntılarına kadar incelemeye çalıştım. Çok şeyler yaşamız, görmüşüz. Lakin ders almayı bir türlü becerememişiz maalesef. Aynı bölücüler , aynı namussuzlar seytanın kılık değiştirmiş haliyle devam ediyorlar.
Bu kadar entrikayı, namussuzluğu gördükçe başladığım noktada kaldığım için memnunum. Siyaset yapıyoruz ya da yaptığımızı sanıyoruz. Asıl onemli nokta siyaset yapmayanlar.
Kimileri politikayla uğraşıyorlar. Yollara bir parti bayrağı alıp düşmedik bazılarının yaptığı gibi. Rantla, tezgâhla işi olanları cok gördük .
Çünkü siyaset bir meslek gibi görülüyor.
Hani bahsettiğimiz siyaset değil politika yapanlar bindikleri gemileri şu aldırıp batırıyorlar.Hiçbir kutsalları yok ki, sistem muazzam kurgulanmis kaos teorisi eşliğinde. Öyle bir yolun eşiğindeyiz ki ...
Ama Tekirdağ sabırlı. Tekirdağ’ın küçük dünyasında kendini zeki zannedenler akılsız tutumları karşısında eridiklerinin farkına varamazlar. Ego,kibir ve iş bilmezlikleri her adımda ayağına dolanır...
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol derler .Her ikisinide beceremiyorsunuz. Üç günlük dünya için bu kadar fırıldak olmaya gerek var mı ? Bu şehir sahipsiz değil.Burada yasananlar ,birliktelikler gecenin karanlığına mahkum değil. Siz bu milleti kek mi sanıyorsunuz?
Malesef ki Siyaseti bilmeyenlerin tek yaptigi sey inananlara dezenformasyon yaratma peşinde olmalaridir.Kullandiklari “kışkırtıcı” dil de çabası.
Aslında bunu da bilinçli olarak yapıyorlar.
Karşı tarafı tahrik ederek, sinirlendirmeye ve saldırtmaya uğraşıyorlar.
Çünkü sinirlenen insan aklıselimini kaybeder ve hata yapar.
Bu bir “zayıf taktiğidir” ve tarihte hep kullanıla gelmiştir.
Bir gurup ya da kişi, karşısındakinin gücünü görmüşse ve ona güç yetiremeyeceğini anlamışsa onu tahrik ederek hata yaptırır.
Ne olursa olsun bu tahriklere gelmemeli ve aklıselimini asla yitirmemelidir. Siyasetin en önemli yüzü onur ve haysiyet olmalıdır.
Ülkemizin kazandığı siyaset algısı mutlaka yaşatılmalıdır.
Siyaset neydi? Adalet, özgürlük,kardeşlik,vicdanlı bir hayat ve halkın mutluluğu demekti.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR