Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İNCİ BABA

İNCİ BABA
06.11.2019 / 10:55
Yeni yetmeler bilmez.Demirel döneminde bir inci baba vardı.Devletin bütün ihalelerini tek başına alır.müteahhit takımlarına yüzde on karla satardı.Demirelle masa arkadaşı gibi konuşur.Dediğinide yaptırırdı.İşte ö dönemlerin birinde.Tekirdağ adliye binası çorludan alaattin beye verilmişti.Adliye binasını yaptı. bitirdi.İflas etti.Arkasındanda vefat etti.Bir karadeniz evladı idi.Yiğitti.Aradan tam 45 yıl gibi zaman geçti.Yanından geçerken üfürsen yıkılacak gibi hale geldi.Tabi inci baba devletten alırken kırar.İhaleyi verdiği kişide yüzde on düşür.Müteahhidin kar payı çok düşerdi.Oda malzemeleri kullanırken demir çaspından çimento miktarından boya kalitesinden vs düşmek zorunda.Devlet binaları hep böyle yapıldı.Nerde ufak bir deprem olsa devlet binaları yıkılırdı.Şimdi adliye binası yıkılıyor .Depreme dayanıksız raporu olduğundan tarihi binaların önünü yanını açmak için.Bu güzel.Peki siz biliyormusunuz.Valilik ve adliye binasının arkasından gelen yolun köşe bitişiğinde 2.5 katlı ahşap bir evin olduğunu.Tam köşesindede bir ağacın olduğunu.O köşesine yakışıyordu.Bu binayı yıktınız adliye binasını yaptınız.Ama o ruhani tarihi binayı artık yapamazsınız.İnşallah yeri güzel olur.Park olur bahçe olur.
Ardından yakın adamı inci babayı vurduda kurtulduk.O pislikten.Onu o zaman sanki devlet koruyordu.O cesaret nasıl olur başka türlü.
Artık o tür binaların yapımıda durdu. Yıkılan son bina olsun o döneme ait.Ve böyle adamlarında sonu olsun.Paralarımız böle harcanmıştı.Şimdi vatandaşın bunları görmesi ve idrak etmesi lazım.
Tekirdağ büyüyor . Sınırlar genişliyor.Büyük şehir oldu.Planlamayı becerebilecek.Kadroların iş başında olması temennisiyle.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR