Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

81. YILINDA

81. YILINDA
09.11.2019 / 10:44
Her mevsimi severim ama sevedim bu sonbaharların Kasım’ını. Hayatın en hüzünlü mevsimini. Ah bu 10 Kasimlar.Işığı sönük,kasvetli ıslak bu kasımlar.
Hiç görmediği birini özleyebilir mi insan?
Peki hiç görmeden sevmek mümkün mü?
Milyarlarca insanın geleceğini güvenceye almak için mücadelerle geçen 57 yıl. Ama ardında 57 yıllık bir hayata sığmayacak bir miras ...
Hiç koşulsuz ,sesini sadece cızırtılı bantlardan duyduğumuz, yüzünü görmeden , siyah , beyaz resim karelerinden bildiğimiz , biz nefes bile almıyor iken var olan birini insan nasıl sevip, özler değil mi?
Öldü sanılan bir adamın güzelliği hiç unutulur mu? Bozkırın bağrında yol alan kağnılara ışık tutan, güç veren yol bulan ve bir sevdadır Mustafa Kemal .
Bir ülkenin onur ve haysiyetini koruyarak ,çağdaş ve ornek bir cumhuriyet hâline getirebileceğini bütün Dünyaya gösteren ve bunu tarihe altın harflerle yazdıran Adam. Bir milletin tarihini , kaderini değiştiren, Geleceğini düşman devletlerin tutsaklığından kurtaran adam Mustafa Kemal.
O bize,size inanarak ,güvenerek sonsuzluk uykusu daldı.Denizleri aştı, dereler de boğulmak yakışmaz bize.
Ölümünün 81. Yılında yine milyonlarca insan Ulu Önder ATATÜRK ‘e olan son görevini yerine getirmek için sokaklara dökülecek. Onbinler Anıtkabir’e akacak. Kimide Selanik’te doğduğu evde onun ölmediğini hergün tekrar doğdunu ispat edercesine saygı ile hatırlayacak, hatırlatacak.
Gazi Kemal Diyor ki; ” İki Mustafa Kemal var. Biri ben fert olan, fani olan Mustafa Kemal, İkinci Mustafa Kemal’den ise ancak BİZ diye bahsedebilirim. Yani sizler ,çalışanlar, uyanık, münevver, milliyetperver arkadaşlar…İşte o Mustafa Kemal ölmez.”
Birinci Mustafa Kemal öldüğü için bıraktığı eserlerin sorumluluğu bizdedir. Yaşatmamız gereken bizlere emanet ettiği eseri, laik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti.
Seni saygı,minnet ve rahmetle anıyoruz.Sen kurmus oldugun Buyuk Turkiye
Cumhuriyetinle , Büyük Türk Milletinin gönlünde ebediyete kadar yaşayacaksın. Ruhun şad, durağın cennet olsun.
Atam izindeyiz...
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR