Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AMACA GİDEN HER YOL MEŞRU VE MÜBAH MIDIR?

AMACA GİDEN HER YOL MEŞRU VE MÜBAH MIDIR?
16.11.2019 / 09:07
Hegel’in sözü geliyor aklıma: “İçinde olduğunuz şeyi onaylıyorsa nefsiniz, özgürsünüz!”
Allah herkese vicdan versin diye boşuna dememişler. İnsanoğlu öyle bir hale geldi ki. Birbirlerine yaptıkları kötülükle beslenir oldu .Hatta tek gıdası bu olmuş insanın. Hele siyaset var ya . Vah ki vah.
İnsanlıktan çıkanları Allah affetsin. İnsanlıktan çıkanlara arada aynaya bakın diyorum. Kötülüklere , ihanete her bulaştığınız gün farkında mısınız? Yüzünüzün nuru kayboluyor, etleriniz morarıyor.Her yerde fark ediliyorsunuz.
Sizin için tek tanım “Bunlar insanlıktan nasibini almamış”demek. Nasipsizlik öyle kötü bir şey ki ve hızla çoğalıyor. Önce yapılan kötülükleri izliyoruz ruhumuz acıyıp ağlıyor. Sonra katılaşıyor, alışılıyor. İşte en vahim yeride vicdan kısmı. Orası ne oluyor biliyor musunuz? Vicdan katılaşıp , sertleşiyor.Kabuk bağlayıp nasırlaşıyor.
İnsanlar kendini unuttu, kayıp etti. İki bacak üzerinde durmayı başarması gereken canlılar değiliz ki biz.
Maalesef ki menfaatin yerini merhamet almadıkça daha da uçurumum eşiğine yaklaşıyoruz.
İki bacağının üstünde durarak başarılı olmaya çalışan canlı , maalesef ki insanlığı bir kenara koydu artık. Amaç sadece bir KARTVİZİT sahibi olmak.Çoğu insan ahlaki değerlerini bir kenara koydu .
Bütün olay bu “KARTVİZİT “.
Ahlaki konuların ciddi şekilde dejenere olduğu bir zamanda yaşıyoruz. Art niyetli ellerde, medyada da sosyal ortamda da haber veren bilgilendiren özellikle paylaşmayı sağlayan araçlar olmaktan çıkıp kamplaşmanın, kutuplaşmanın, çatıştırmanın Vasıtası oldu artık. Sebep ne mi insanlıktan nasibi almamak.
İnsanlıktan nasibini almayanları önce arzuları harekete geçirir. Sonra talepler. Sonra size derler ki “Arz ve talepler üzerine dönüyor dünya” .
Mevsimsiz üzüm, karpuz ,çilek yemenin bir bedeli vardır. Siz de sırf arzulayıp talep ettiniz diye zamansız üzümü yiyip, bağını sormadınız ya .Herşey ondan sonra başladı işte….
Üzüme baka baka karardınız.
Ne vicdan kaldı, ne nasip ,ne de insanlık…
TAVSİYE:
Aynalar kendi gerçeğimizle yüz yüze gelmek için vardır.Arada aynaya bakın.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR