Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEVEKKÜL DE BİR YERE…

TEVEKKÜL DE BİR YERE…
05.12.2019 / 11:08
Başınıza gelen talihsiz olaylar karşısında etrafınızdaki insanlar size mütevekkil olmanızı tavsiye eder. Yani KADERİNİZE BOYUN EĞMENİZ gerektiği telkinlerinde bulunurlar. Önce TEVEKKÜL ederek olumsuz reflekslerinizi kendi kendinize engellersiniz. Fıtratınız da olmayanları sindirmenizi beklerler. Olmaz, sindiremezsiniz. Hamurunuz da, mayanızda yoktur. Kendinizle savaşırsınız, susmayı denersiniz. Sustukça üstünüze geliyordur her şey. Daha çok fark etmeye başlarsınız yalanları, sizden olmayanların sizdenmiş gibi yutturulma çabalarını. Görmek istemedikçe daha çok gözünüze batar onlar.
Yaşadığınız olayların daha hala sıcak olduğunu gördüğünüzde, yaşadığınız mağduriyetleri hissettiğiniz de ve buna sebep olanların sizler gibi başkalarını da aynı şekilde itibarsızlaştırmaya devam ettiklerini görünce... En sonunda tevekkülden vazgeçersiniz.
Bu sebeple de;
Bir varken ikiye tamah etmeyenlerin, istikametini az’dan çoğa doğru çevirenlere verdiğiniz tepkileri de sürpriz görmemeliler!
Bugün ki kafa şişirme seansını bir soru ile sonlandırmak istiyorum.
Evrim Teorisi; insanlar maymundan geldi derken bugünkü maymunlara mı işaret ediyor? Daha açık bir tabirle: İnsanlar maymundan geliyorsa, bugünkü maymunlar neden insan olmuyor?
Çünkü maymunların kitabın da; ne EVRİM, ne de ALLAH var…
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR