Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HAYAT OTURMUŞ, DÜZEN KURULMUŞ, BU KURGUYU BOZMAK KİMİN HADDİNE DEMEYİN...

HAYAT OTURMUŞ, DÜZEN KURULMUŞ, BU KURGUYU BOZMAK KİMİN HADDİNE DEMEYİN...
27.12.2019 / 11:12
“Umudun bittiği yerde yaşamanın bir anlamı kalmayacaktır.. O zaman ya umut etmeye devam etmeli, ya umut etmek için savaşmalı...
Ya da biraz cesur olmalı.”
Cesaret korku ile cüretin tam ortasıdır. İnsan bazen söylenemezleri büyük bir cüretle pat diye söyleyiverir. İlkesizlikler yüzünden,doğru olanlarında savrulmasına göz yummamazı Cesaretli olmaktan korkmaz. Sonuçlarına katlanmayı da bir erdem bilir.
Doğruluğun izini sürerken ona giden yolda ,yolumuzu aydınlatan bir ışıktır cesaret .Kimimiz doğruluk yolunda kelimeleri üzerine giyer, kimileri de doğruluk yolunda gideni tek bir kelime ile yolundan etmeye çalışır. Dargörü kıskacında sarkaç gibi sallayıp dururlar.
Evet cesur olmalı. Sadece cesur insanlar bilinmeyen şeyleri bilme isteği duyar ve bilinmeyene doğru ilerlemek ister. Ama bunun için bildiklerinden de vazgeçmeleri gerekir. Cesaret, bilinmeyen için bilineni riske etmektir.
Adam olabilmek, doğrunun dışında hiç bir değeri kabul etmemek, haksız güç karşısında eğilmemek, haksızlık karşısında susmamak çok zordur bilir misiniz ?Dünya bazen kötülüğün ve güçlünün sözüne boyun eğmeye mahkum kalıyor.Bu sebeple sukut her zaman altındır diyemiyorum..
Yürekli insanlardır; Aşılamaz denilen büyük engelleri yıkanlar .Cesur insanlardir, Karanlığı tutuşturup bir köşesinden, geceleri gündüzlere çeviren.
Çoğu zaman cesur kişiler takdir edilirken bazen bu kişilerin cesareti aptallık olarak nitelendirilebilir. Cesur olmak elinden gelenin en iyisini yapmak demektir. Cesaret hiç korkmamak değil, korkuya rağmen bir şeyler yapabilmektir. Hayatta, esas korkmamız ve gardımızı almamız gereken konu , şahsi menfaatleri için gemiyi delmeye yeltenenlere karşı cesur olmaktır.
Unutmayın ;Korkaklara gölgeleri bile düşmandır.
Bazen birini cesareti herkesin özgürlüğü demektir. Bazen herkesin esaretide yok olus demektir.Okudugum bir röportajda “Esaret ve cesaret “ Anlamca sadece bir harfti herseyi ortaya koyan.C-ESARET .Insanlar bu iki konu yüzünden yüzyıllardır epey acılar çekti.
Karar size ait. Cesaretin olmadığı Esaret olur.
Uçmak için vazgeçmek gerekir kollardan, yükselmek için atlamak gerekir belki de uçurumlardan.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR