Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KIRIN ZİNCİRLERİ

KIRIN ZİNCİRLERİ
18.02.2020 / 11:19
Bir çocuk, bir ineği çekip götürür. Bu çocuğun güçlü olmasından değil, ineğin kurtulma bilincine sahip olmamasındandır. Görünmez zincirlerinizi kırmanızda inek ile çocuk arasındaki güç farkı kadardır. Nitekim insanoğlu beyninin sadece %5’ini kullanabiliyor. Sebebi nedir?
Öğrenilmiş Çaresizliklerdir. Bir şeyin imkansız olduğuna inanırsanız, aklınız bunun neden imkansız olduğunu size ispatlamak üzere çalışmaya başlar.
Ama bir şeyi yapabileceğinize inandığınızda, gerçekten inandığınızda, aklınız yapmak üzere çözümler bulma konusunda size yardım etmek için çalışmaya başlar.
Peşinen kaybetmeyi kabul etmeyin. Kalbinizi ve ruhunuzu verin.Hedefleriniz ve hayalleriniz için tüm gücünüzü kullanın.Kıramadığınız zincirleriniz olmasın. O zincirler bize hareket etmemizi istemeyenler tarafından takılır.Zincirlerinizi kırınca belki uçamayacaksınız ama istediğiniz yöne yürürsünüz ama en azından dururken değil denerken ölürsünüz.
Başkalarının fikirleri ve size öğrettikleri veya kodladıkları çaresizliklerin esiri olmayın.Gücünüzün farkına varın.
BUNU DA BAŞARMANIN BİR YOLU SİZİ YOLUNUZDAN DÖNDÜRMEK İÇİN , MOTİVENİZİ KIRMAK İÇİN SÖYLENLERE KULAK TIKAYIP DUYMAMANIZDIR.SİZ YOLUNUZDAN ALIKOYANLARA DEĞİL YANINIZDA OLUPTA DESTEK VERENLERE KULAK VERİP İNANIN YETER.
Bunu bir hikaye ile özetlemek istiyorum;
Bir gün kurbağaların yarışı varmış. Hedef, çok yüksek bir kulenin tepesine çıkmakmış. Bir sürü kurbağa da arkadaşlarını seyretmek için toplanmışlar. Yarış başlamış. Gerçekte seyirciler arasında hiçbiri yarışmacıların kulenin tepesine çıkabileceğine inanmıyormuş. Sadece su sesler duyulabiliyormuş:
“Zavallılar! Hiçbir zaman başaramayacaklar!” yarışmaya başlayan kurbağalar kulenin tepesine ulaşamayınca teker teker yarışı bırakmaya başlamışlar. İçlerinden sadece bir tanesi inatla ve yılmadan kuleye tırmanmaya çalışıyormuş.
Seyirciler bağırıyorlarmış: “...Zavallılar! Hiçbir zaman başaramayacaklar!..” Sonunda, kurbağaların bir tanesi hariç, hepsinin ümitleri kırılmış ve bırakmışlar. Ama kalan son kurbağa büyük bir gayret ile mücadele ederek kulenin tepesine çıkmayı başarmış. Diğerleri hayret içinde bu işi nasıl başardığını öğrenmek istemişler. Bir kurbağa ona yaklaşmış ve sormuş bu işi nasıl başardın diye. O anda farkına varmışlar ki kuleye çıkan kurbağa sağırmış!
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR