Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ZARFA DEĞİL MAZRUFA BAKIN

ZARFA DEĞİL MAZRUFA BAKIN
22.02.2020 / 09:00
“Bu Dünya da insanların tek korktuğu şey öğrenmekti. Acıyı, susuzluğu, açlığı ve üzüntüyü öğrenmek onların uykularını kaçırıyor.Bu sebeple daha rahat döşeklere,daha leziz yemeklere ve daha neşeli dostlara sığınıyorlardı. Dünya’ya olan kayıtsızlıkları bazen o kerteye varıyordu ki kendilerine zevk ve sefadan, gümüş ve altından lezzet ve şehvetten bir alem kurup keder ve ızdırap fikirlerinin kafalarına girmelerine izin vermiyorlardı.”(Alıntı, PUSLU KITALAR ATLASI, İhsan Oktay ANAR)
İşte yaşadığımız hayatın özeti tam da buydu. İnsan kendi yoksunluğunu merak etse biraz sakinleşebilir de hiç cesaret yok. Halbuki hiçbir hobi veya uğraşı öğrenme merakı kadar cezp edici değildir. İnsanın doğduğu andan başka tamamı ile farklı bir başlama anı olduğuna inanıyorum. Makine Ressamlığından tutunda Fitness Antrenörlüğüne kadar uzayan ve bir kısmını hatırlamak dahi istemediğim türlü çeşit işte kendimi aradım. Bulamadım. Ta ki bir şeyler karalayıp yazmaya başlayana kadar.Okumak ve yazmak .
Hayat size bir ambalaj içerisinde sunuluyor. O ambalajı açın bir içine bakın . Merak edin, sorun sorgulayın .Özüne bakın bu hayat size ne anlatmak istiyor. Bu adam eden başarılı,bu gayet akla yatkın bir fikir iken niye kimse peşine düşmedi . Sormak sorgulamak gerek. Zarfa değil de mazrufa yani zarfın içerisinde yazılı olanlara bakılın. Yaşınız kaç olursa olsun. Elinize bir kağıt kalem alın . Sizi etkileyen şeyleri not alın. Çok faydalı oluyor. Onları çevrenizle paylaşın .Belki dinlemeyecekler , sizi önemsemeyecekler. Ama bir iki kişiye bile ulaşsanız.Bu bir başarıdır. Bundan yirmi yıl sonra yapmadığınız şeylerden dolayı, yaptıklarınızdan daha fazla pişman olacaksınız. Demir alın ve güvenli limanlardan çıkın artık. Rüzgarları arkanıza alın, araştırın, hayal edin ve keşfedin...
Hayat bir amaç için çalışılıp,çabalandığında anlamlıdır. Amaç; aramakla, bulmakla ve her şeyin ön önemlisi merak etmekle başlar.Dünya’da herhangi bir şeye merakınız olsun.Öğrenmeniz gereken herşeyi sosyal medya hesaplarına,you tu be kanallarına ,instgram fenomenlerine yüklerseniz kendinize verilmiş olan zekaya haksızlık etmiş olursunuz.Bu hayatı sadece bir seyirci olarak yaşamış olursunuz.
Bu topraklara bir şeyler katmak, vermek için elinizden gelen her şeyi yapın.Sıradışı insanlar olmaya çalışın.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR