Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SİYASET AKADEMİSİ

SİYASET AKADEMİSİ
26.02.2020 / 11:09
“Siyaset Akademide Başlar” sloganı ile 19.Dönem AKPARTİ SİYASET AKADEMİSİ startı 38 il ile birlikte 28 Şubat 2020 tarihinde Tekirdağ’da başlıyor.
Siyaset Akademisinin Hedefi; Türkiye’nin siyasal, ekonomik, toplumsal ve kültürel gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen siyaset ile uğraşmak isteyen kişileri bir araya getirerek siyasi akademik gelişimine katkı sunmak.
Ocak 2008’den bu yana toplam 60 bin kişinin katılımı 25 bin kişinin başarı ile tamamladığı bir akademidir SİYASET AKADEMİSİ.
Siyasete gönül vermiş kişilerin katılımıyla SİYASET AKADEMİSİ AKPARTİ öncülüğünde ilk kez gerçekleştirildi. İlklerin partisi Akparti bu öncülüğü ile diğer partilere de örnek olmuştur.
19. Dönemi Siyaset Akademisi yeni hedefi, büyük güç Türkiye için gerekli olan siyasi ve idari yapıların tartışılacağı, bilgilendirileceği, özellikle dünyadan örneklerle somut uygulamalara dayalı bir akademi programı müfredatından oluşmaktadır.
Müfredatta ;Türk siyasetine giriş, siyasal sistemler, siyasal ideolojiler, siyasal strateji ve iletişim becerileri, ekonomi ve dış politika başlıkları bulunuyor.
Bu yıl ek olarak “Hedef 2023” vizyonunun daha geniş bir hedef kitle ile paylaşabilmek adına Siyaset Akademisinde Türkiye’nin en değerli akademisyenleri, siyasileri, kanaat önderleri ve uzmanlarının katkıları ile gerçekleştirilecektir.
Siyaset konusunda uzman kişilerin kendi deneyimlerini de harmanlayarak siyaset hamurunun yoğrulmasında katkı sağlacaktır.Yaptığınız işi-vazifeyi bilinçli yapmak hem kişisel başarıya hem de ülke başarı ve menfaatlerine ilave değer katacaktır.
Teorik olarak ürettiğin siyasetin başkalarına da öğretilmesi ,partilerin içerisinde yapılmasının , siyasetin kaynadığı yerde gerçekleştirmek gerekli fikrindeyim.
Tekirdağ ‘da böyle bir eğitimin verilmesi çok önemli.Şahsen ben yıllardır Siyaset Akademisinin gelmesini bekleyenlerdenim. Bu konu da AKPARTİ İl Başkanı Sayın Mestan ÖZCAN’ a , yöneticilerine ve emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz.
SİYASET NEDİR?
Bir ülkeyi ayakta tutan en önemli unsurdur .En geniş anlamda ise insanların hayatlarını düzenleyen genel kuralları yapmak, korumak ve değiştirmek için gerçekleştirdikleri faaliyetlerdir. Siyasetin tek odağı insandır. Duyduğumuz, gözlemlediğimiz, okuduğumuz siyasi bir olay dönüp dolaşıp bizim hayatımızı etkiler. Öyleyse siyasete katılmak zorundayız.
Siyaset ilgi çekicidir, çünkü insanlar birbirleriyle uyuşmazlık hâlindedirler. İnsanlar nasıl yaşamaları gerektiği konusunda hemfikir değildirler. Kim neyi almalıdır? İktidar ve kaynaklar nasıl dağıtılmalıdır? Toplum işbirliği temeline mi dayanmalıdır, yoksa çatışma temeline mi? Aynı zamanda insanlar, bu gibi sorunların nasıl çözüme kavuşturulacağı konusunda da hemfikir değildirler. Ortak kararlar nasıl alınmalıdır? Söz kimde olmalıdır? Her bir kişinin ne kadar etkisi olmalıdır? Ve bunun gibi.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR