Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KORONAVİRÜS DERKEN NE ANLADIK?

KORONAVİRÜS DERKEN NE ANLADIK?
14.03.2020 / 09:10
Salgın bizdede büyürse bu yaz ne yiycez, herkes ne yiyeceğiz, ne içeceğiz derdine düştü bile. Malesef ki Türkiye’de panik atak sendromu var. Birşey olmasa bile hemen stoklayan,olmayan birşeyi olacağının 100 katı kadar büyüten bir sosyal medyaya sahibiz Marketler yağmalandı haberleri dönüyor. Nasıl insanlarız Allah aşkına. O istiflediklerin böceklenmeyecek mi? Çöpe atacaksın… 3 liralık makarna 45 lira . Allahtan korkun be ahlaksızlar.Bu işler bitecek gidecek ama olan insanlığa olacak.

PEKİ BU VİRÜSE BİZ NE KADAR HAZIRLANDIK?

2 aydır olanı biteni izliyoruz. Sarstı, kuş gribiydi , bugün koronavirüs derken bunlar hep olacak.Önemli olan bizler bu krizlere ne kadar hazırız. Bir tarafta panik atak gecirerek evhamlanmis bir grup diger tarafta sirke ile korunacağını sananlar mevcut. Yurttaşların bilgilendirilmesi konusu değerlendirilmeli.Hastalıklar hep var olacak ve oldu da.Önemli olan akıl sağlığımızı diri tutalım.Toplum ne kadar bilinçlendiriliyor.Kaç akşamdan beri televiyon izlemeyen ben televizyon kanallarını inceler oldum. Saçma sapan diziler,survivor yarışma programları. Halbuki bu kadar reklam döneceğine çoktan kamu spotlarına başlanarak el yıkama ve koronavirüse karşı yapılacaklarla ilgili alt bilgilendirmelere başlanmalıydı. Bakın öyle bir topluma sahibiz ki diş macunu oruç bozar mı diyenler var. 20 saniye el yıkamalıyız denilip geçiliyor.

TEKİRDAĞ KORONAVİRÜSE NE KADAR HAZIR?

Bu konudan şüpheliyim. Toplu taşıma araçlarını görüyoruz dezenfeksiyona başlandı ama… Bizde toplu taşımaları bilirsiniz sıkıştıra sıkıştıra, tost edercesine kalabalık olur. Sefer sayısı arttırılmalı daha az yolcu alınmalı. Bu kadar sıkışık toplu taşıma yaparsak ilk oradan patlayacak. İlk dikkat etmemiz gereken yerler toplu taşımalar olmalı.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR