Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DENGEYİ BOZDUK

DENGEYİ BOZDUK
08.08.2020 / 09:02
Milattan önceki yıllarda mısır nil ve deltasında çok güzel tarım yapılıyormuş.her taraf yeşillik bolluk ve bereket içinde yaşamışalar.Tabi bu masal gibi gelsede değil. Hava şartları insanların bitkilerin ve hayvanların yaşamasına müsait durumdaymış.Güneş kuzeye doğru çok yavaş hareket etmekle mısırın enlem ve boylamlarını geçmiş. Uzun zaman dilimi içersinde iklim değişikleri olmuş hava ve olayları çoğalmış.İnsanların yaşam tarzı bozulmuş ağızlarının tadı kaçmış.Milattan önceden bu zamana kadar ne kadar uun zaman geçmiş çok uzun.
Bugün mısır tamamen çöl. O zamanlar bilmiyorlardı.ağaç esinler hava şartlarına karşı önlem alsınlar çok fazla ağaç ekiminin yağışalrı tetiklediğini bilmiyorlar her şeyi kendi kaderine yani oluruna bırakmışlar. büyük medeniyetlerin yaşadığı mısırda bugünkü tarım yüzdesi çok düşük.
Güneşin etkili olduğu zaman ve yer olarak tam türkiye üzerinde.Çok fazla sıcak geldiğinden ağaçlar çamlar kuruyor.eskisi gibi her şey yetişmiyor.bildiğim bir bağda 17 sene önce hiç ilaçsız üzüm yenirken şu an sekiz sefer ilaçlandığında ançak üzüm yiyebiliyorsunuz bunu her meyvaya ve sebzeye vurarak düşünebilirsiniz.
Mısırın o günlerini yaşıyoruz ama artık bilinçliyiz. Ama o bilinçle ormanları yakıyoruz.bunu dünya geneline vurabiliriz.bir makalede okumuştum hatırladığım kadarı ile bundan sonra ağaç ekimini devamlı yapsakta dünyanın geleceğini değiştiremiyoruz.ilerie ama eksiye doğru gidiyoruz.Gördüğümüz mendil büyüklüğündeki yerlere dahi ağaç ekmeliyiz güneşin direk olarak çıplak toprağa yollara ışımasının önüne geçmeliyiz çünkü o radyatör gibi olup sıcaklığı dahada arttırıyor.yaşanılası yerleri yaşanmaz yapıyoruz.duyarlı olalım sadece eğlence yaşama maç içki hayatı bunlar sanmayalım değerli hale getirmek bizide değerlendirecektir.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR