Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ATEŞ BÖCEĞİ

ATEŞ BÖCEĞİ
18.08.2020 / 11:19
Her yıl ağustos geldimi Ağustos böcekleri çıkardıkları seslerle biz geldik haberini verirler.Kör salihin klarneti gibi kendilerine has orkestralarını çalmaya başlarlar.
Bu bana iki şeyi hatırlatır. Birincisi onlar tabi görevlerini yapıyor.yaradılış icabı böyle.Ama insanlardan ağustos böcekliği yapanlar,İşi sevmeyenler gezmeyi tozmayı,keyf yapmayı sevenler.boş şeylerle uğraşmayı sevenler,Kışın ölece kalıveririler.
Bunuda hak etmişlerdir.Trakyanın isim yaptığı içki müptelalığı hem kendisini hemde evdekileri zor durumda bırakır.Hemde insanlar arasındaki itibarınıda zedeler.
Dünyaya gelmemizin asıl amacıda keyif çatmak hudutsuz yaşamak değil ki
İkincisi ise bak bir yıl geçti.Sende yaşlanıyorsun bu zaman zarfında sana düşen görevleri yaptınmı.namazını kıldınmı.kazancından sadaka verdinmi. bana bunları hatırlatır.
Tam ağustos ayı geldiğini nereden biliyor.yüce yaradan ne güzel proğramlamış.sen demiş bunları insanlara hatırlat sesini duysunlar.Düşünsünler
idrak etsinler.
İnsan oğlu kendine verilen görevleri yaptığında kendide rahatlıyor.yüce mevlam insanlarıda öyle proğramlamış.Bütün konu bunu idrak etmede. Dediği gibi hareket edenleri mükafatlandırmış.Dünya hayatındada bunun güzelliğini anlıyorsun ifa ettiğin sürece,
Şu ağustos böcekleri var ya .her yıl gelsinler.hatırlatma yapsınlar görevlerini yapsınlar.ağustos böceği gibi yaşayanlar da inşallah ibret alır.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR