Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İSRAF

İSRAF
20.08.2020 / 11:19
Ne kadar çok yazdık.Bizde tedavi hızı hep düşüktür.Elde bulaşık yıkarken suyu ihtiyacımızın çok üzerinde çeşmeyi açarak şarlatmadan yıkamayız.başka türlü bulaşık yıkadığını anlamaz. Suyu gerçeğini öğrenmiş olsanız damlatmalı suyla yıkardınız bulşıklarınızı.elle yıkayanlar için keşke sayfamız alsada tamamen yazabilsek.
Elektrik desen her yerin lambalarını yakmadan olmuyor.ev dediğin şıkır şıkır olmalı.benim anam onun anası gaz lambsı ile aydınlanıyorlardı.hiç şikayetleri yoktu.
Çokta mutluydular.Fatura gelince cazırtıolara bak şikayetlere bak onlr ykmadan fatura büyüyormuş. hadi ordan geçen bir komşumun faturasına gözüm kaydı kutuda 498 Tl gelmiş baksana. Diğer ev giderleride ona kezadır. Battı balık yan gider.
Ekmek desen neler yazılmadı neler denenmedi. Akıllanmadık bu konuda hiç mesafe almadık.çöp bidonlarındaki parça ekmeklere bakın.Allah bu nimeti keserse çok çavlarsın.
Zaten bazı denemeler yapıyor.Akıllanmazsak başımıza neler gelir bilmiyorum.Bayat ekmekten neler nelr yapar insan internette tarifleride var.Ya boş ver dışarda yemekte var .O da ayrı bir israf.
Kedi köpek merakı biraz azaldı neski fanatikler yok.Kardeşim neler neler bırakıyorlar ekmek peksimet börekler.Yemin ediyorum cahillik. akıllı kültürlü kdınlar bunları yapmaz.sokak tamamen bunlarla doldurulduğu gibi karnını doyuran kedisi köpeği oraya yapıyor pisliğini hadi şimdi gelde temizle o zaman.yook o olmaz.ne zaman akıllanacağız bilmiyoruz
Eğer israfı kesersek bereketimiz artacak. Eve katkılı olmuş olacaklarf. sudan elektriğr ekmekten alışverişe kadar dikkatli dengeli olun olmalıyız.bu israfın sonu yok..
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR