Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kıymetini bilemedik

Kıymetini bilemedik
20.01.2021 / 11:12
Dere kenarlarındaki pınarları biliyorum. Nefis sularından içtim de. Anlayamadığım kadar kısa zaman içinde onlar ve derelerde kurudu.
Ciddiye almadık. Çünkü köyde muhtarlar büyük yerleşim yerlerinde başkanlar.Suyu evimize kadar getirdiler.Özellikle kadınlar şar şar da şar suyu akıtarak kullandılar. İkazlar kar etmedi.Sular da ucuzdu paraları da kocabank yatırıyordu.
Nasıl söz geçiresin.
Sıcaklık ortalamasının çeşitli nedenlerle büyümesi. Toprak altındaki suyunda buharlaşmasına sebep oldu. O gün 30-40 metre derinlikten çıkartılan su şimdi 200 metreye kadar indi. Üstelik kolibasilli su yani boklu su affedersiniz.
Birde normal yağması gereken yağmurlar yağmazsa. Allahtan başka sözümüzü geçirecek makam yok. Oda tabi ki dua ile olur. Anahtar o.
Bugünlere geldik. Her şeye hakim o tam dama diyeceğimiz zaman imdadımıza yetişti. Artık bunu anlayalım. Eski adam gibi olduğumuz yıllardaki davranışlarımıza önem verelim.Boş alanları tam mevsimine geliyoruz Ağaçlayalm.2000 yıl yaşayabilen zeytin ekelim.İnsanların nefes alırken tozu toprağı temizleyen meşe ekelim bol bol çınar ekelim.
Üzerimizdeki miskinlikleri atalım. Sadece menfaatimi düşünerek yaşadığımız bu günleri geleceğimizi düşünerek hareket edelim.Çoluğumuza torunlarımıza güzellikleri devredelim. Bunları yapmak görevimiz .İyi insan demek değil zaten yapmalıyız.
Yeşillik yağmur getirir. Yeşillik güneşin direk toprağa vurmasını önler. Böylece hava sıcaklığını çoğaltmaz .çünkü ısınan topraktan da bize ilave ısı gelmektedir.
Eğer bunları yaparsak su ihtiyacımızı hava ihtiyacımızı halletmiş olacağız çevremize güzellikler katmış olacağız.konu çok uzun ama çok önemli Lütfen dikkatli olacağız.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR