Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ağaç dikme zamanı

Ağaç dikme zamanı
21.01.2021 / 11:07
Ey millet kulak ver. Etrafına bakın dikkat et. Sadece kendin için mi yaşıyorsun. Ferdi menfaatler bu kadar tatlımı.Bırak insanlarla uğraşmayı kıskanmayı iftira atmayı
İnsan olabilme vasıflarını geliştir. Her geçen gün çoğalan çevre sorunlarını görebildin mi. Yoksa duydun da dikkat etmedin mi? Bu sorunlar dünya menfaati peşinde koşarken senide bulacak. Aynı sorunları sende yaşayacaksın.
Onun için sorunların tamamına yakını halletmek için ağaç dikin hangisi aklınıza gelirse onu dikin .yorun kendinizi uzun yaşayın.Çevreyi güzelleştirin.Atalarından memnun kalsınlar çocuklarını da öyle yetiştirsinler.
Tam zamanı köyde olan yol kenarlarına bahçe sınırlarına boş araziye bol bol eksin. Meyvelerinden istifade edenler.Allah razı olsun desin.Böle bir ortamı hazırlamak zor mu ki.Sonrası seninde hoşuna gidecek.Toplum için yaptığından gurur duyacaksın.
2020 ylı dünyada orman yangınlarının en fazla olduğu yıl oldu. Ne kadar yazık.
Konu çok uzun bunları organize yaptılar bilinçli olarak. Daha sonra yazarım.Dünyanın kalbi olan ormanları bile yaktılar.
Diktiğiniz ağaçların kontrolünü de yapabilmeliyiz emeğimizi korumalıyız. Çünkü bize soluyacağımız oksijeni temin ediyorlar. Bugün astımın bronşitin bol olması ile en fazla bu hastalar etkileniyor. Hastalıklarda bundan çıkıyor.
Organize olunarak lider kadrolarla büyük düşünerek bol ağaç ekelim. Herkesin bir kaç eseri olsun. İnşallah hayal şeklinde kalmaz.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR