Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

FAHİŞ FİYATLAR

FAHİŞ FİYATLAR
29.01.2021 / 11:07
Üreticide kazıklanıyor. Tüketici de. Parayı malı satan kazanıyor. Her geçen günde buyuyor. Coronadan da kaynaklanan ekonomik zorluklar belirli ücret alan emeklileri vuruyor. Zor durumda bırakıyor.
Durum böyle iken fırsatçılık adet haline geldi. Büyük marketler fiyat artışlarında bile birlik olarak hareket ediyorlar.Birlik halinde hareket ettikleri için ülkenin ekonomisine de taş koyuyorlar.
Onlar fiyatları arttırırken.belli ücretle geçinenler.Maalesef markete seyretmeye giriyorlar. Almadan veya çok az alarak çıkıyorlar.
Geçen sene patates soğanla başlayan bu tiksindirici niyeti geliştirdiler. Sanıyorum.22.000 küsur mamule ısrarla gözümüzün içine baka baka
Keyifte alarak zam yapıyorlar. Burada tabiî ki devlete fiyatları kontrol etmek yanlışlara geçit vermemek. Cezayı yapıştırmak düşüyor.Devlet bunu yapıyor ama .bu sayıda malın kazancı devletin kestiği cezayı defalarca katlıyor.Yani adamlar hem dalga geçiyor hem de keyif alıyorlar.kesilen cezayı da bir gün içinde kazanıyorlar.
Devletin cezaları bunları ikna etmiyorsa cezaların arttırılması gerekir. İkici defada gereken yapılmalı.Gaflete düşmeden takip edilmeli.İşte bunlar nerde bir mola verseler.hemen fiatlara yapışıyorlar.
Ayrıca tüketici asgari ücretli emekli de devlete bu konuda yardımcı olmalıdır. Fiat artışları gördüğünde hemen devletin kurumlarına haber vermelidir.Çünkü bu onlarla tüketici arasında savaş halini aldı.Görevimizi illaki yapmalıyız.
Yaşam her geçen gün zorlaşıyor. Benim haram olarak gördüğüm fahiş kazançlarını kınıyorum. Akıl fikir diliyorum. Bu artışların sonu olmaz. Her zaman uyanık olup uyanık davranılmalı.
Bir konuyu daha yazmak istiyorum.Mahalli marketlere yönelelim.Parayı onlar kazansın..İsim vermeyeceğim.onların çoğu zaralı siyasette yapıyor.Bunu da önlemiş oluruz.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR