Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

VERGİ AFFI

VERGİ AFFI
09.02.2021 / 11:10
Devlet otomatiğe aldı afları güzel. Üstelik peşin ödemede yüzde doksan indirimde var. Yarısını iki taksitte ödersen de yüzde elli indirim. Gayet cazip neredeyse devlet
alacağını bırakacak gibi oluyor şapka çıkartıyorum. Vatandaşa kolaylık olsun iyi düşünmüşünüz.
Peki bütün bu pandemi ortamında vatandaşın nefesinin koktuğunu kaç yerlerin kapandığını fedakar halkım yine de ayağını durumunu ayarlamaya çalıştığını da düşündünüz mü?
Kim borçlu yaşamak ister ki. Peki ne yapabilirdiniz. Vade miktarını uzatabilirdiniz.
cebinde parası olan vatandaş illaki borcunu öder Ödeme zamanını uzatabilirdiniz. Aylık faiz oranlarını düşürebilirdiniz.
Orada masa başındaki insanlar türbinde yaşasınlar gene ama vatandaşın durumuna termometre koysunlar. Tansiyonu alsınlar. Konuya hakim olsunlar. Laf olsun diye iş olmaz bir önceki afta ödeme oranı yüzde 11 ondan öncekinde de yüzde 11 o zaman bu işte bir başarısızlık var demektir. Bunları hazırlayanları uyarması lazım bu rakamların. Başka alternatifleri düşünmeleri lazım. Daha çözüme yaklaşmaları lazım.
Biliyorum ki bu iş tekrarlanacak. Ödeyecekleri rakamlar daha şişecek işte o zaman kalkın masalarınızdan daha yaklaşık çözümlerin peşinde olun. Çözüme alın terinizi katın. Ama çözün ya.Ömrümüzün sonuna kadar borçluluk mu hissedelim.Hayır hayır suçluluk mu hissedelim. Çözüm istiyoruz bak.Yok öle.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR