Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BU YAĞIŞLAR HEPİMİZE ÖDÜLDÜR

BU YAĞIŞLAR HEPİMİZE ÖDÜLDÜR
17.02.2021 / 21:41
Neredeyse sezon geçinceye kadar yağmur ve kar yağmayacak sandık şükürler olsun. İçecek suyun yanında tarım içinde çok gerekliydi her şey için herkes için vazgeçilmezimiz.
Son ana kalması ikaz olarak düşünüyorum.Hal ve hareketinizi ibadetinizi değiştirmezseniz bak başka türlü olur der gibi anlıyorum ben.
Hem bir kıyak daha yaptı yağmuru şaldır şuldur yağdırmadı.Toprağa emdirdi.Yağandan tam olarak istifade ettik.Kar zaten toprağı emerek ilerliyor eriyor.
Sanki rahatladık yazın çekeceğimiz sıkıntıyı bir nebze azalttık.Bu ikazları aldıktan sonrada artık su kullanmayı öğreneceğiz eşimize çokluğumuıza çocuğumuza öğreteceğiz.Zaten sıkıntı olursa mecburen herkes öğrenecek. bunları teferruatıyla yazmama gerek yok.
Dünya sıcaklık değeri ortalaması her geçen gün artıyor. Yani yerin altında bile olsa kullanmadan buharlaşma var.suyumuz yaz aylarında en aza iniyor.
Aldığımız mahsul rekolteside buna bağlı olarak düşüyor.Tekirdağda domates yetiştirmesi dert olmaya başladı.Üzümde ona keza işçilik ve ilaç miktarını arttırmadan mahsul alma miktarı düşüyor.Kalitede düşüyor.
Onun için yağmur yağarsa rahatız yağmazsa işimiz çok zor. Allah ın izinde gidebilirsek.Rabbim garkeder yağmura. Onun vermesi ile azalmıyor.İnsan olarak yaşayabilir zikir ve ibadet yapabilirsek. Anahtar orada bütün her şeyi çözeriz.
İnşallah bizim için ve tarım için gerekli yağmurun yağması dileklerimle. Geleceğin en önemli sorunu enerji ve su adım adım geliyoruz
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR